Kilka słów o blogu...

Zajmowanie się domem to prawdziwa PASJA! A wszystko zaczyna się od dbania o drobiazgi... Na tym blogu możesz się ZAINSPIROWAĆ i poznać wiele szczegółów, które sprawią, że Twój dom stanie się miejscem, do którego wraca się z chęcią.

wtorek, 6 września 2011

Jak skrócić spodnie?

Najprostsza wersja: skaranie spodni podszywanych ręcznie, którą stosuje się przy odzieży raczej eleganckiej. Kliknij "Czytaj więcej"




Krok 1 
Oznaczenie długości spodni
Podstawowe zasady:
- spodnie bawełniane lepiej wyprać przed skróceniem, gdyż może się okazać, że po pierwszym praniu skurczą się. Nie jest to konieczne w przypadku spodni, które wymagają prania chemicznego.
- przy przymiarce warto by właściciel spodni, założył obuwie, które będzie do nich nosił.
- oznacza się zazwyczaj jedną nogawkę a od niej zaznacza drugą, chyba że osoba, z której zdejmujemy miarę ma jakąś wadę fizyczną np. krótszą nogę itp.
- to co zaznaczymy warto wydłużyć zawsze o 0,5 centymetra, ponieważ przy chodzeniu, siadaniu materiał ma tendencje do rozciąganie się i wypychania ( np. na kolanach ) co powoduję automatyczne podnoszenie się nogawki do góry.
- po zdjęciu miary zaznaczamy mydełkiem krawieckim długość spodni jaką chcemy osiągnąć, mierząc od dołu nanosimy tą miarę na drugą nogawkę.





- obcinamy nogawkę zostawiając odpowiednią  ilość materiału na podwinięcie - spodnie podwijane ręcznie 4-5 cm, spodnie podwijane maszynowo  3 cm lub więcej w zależności jak szeroki chcemy zakład.

Krok 2
Obrębianie nogawki
- najlepiej  posłuży do tego overlock, ale jeśli go nie posiadamy można użyć funkcji zygzaka w zwykłej domowej maszynie do szycia. Jeśli i takiej nie posiadamy to  obrębiamy nogawkę ręcznie.




Krok 3
Podszywanie

- Najpierw należy zaprasować spodnie w miejscu oznaczonym mydełkiem




- nitką idealnie dopasowaną do koloru spodni podszywamy je ściegiem krytym. Tak łapiemy materiał, aby nie było widoczne szycie po prawej stronie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz